top of page

5 audiobooków które warto przesłuchać by rozwinąć swoją wiedzę o finansach w j.angielskim
1. The psychology of money by Morgan House książka która porusza temat psychologicznej strony naszych zachowań jako konsument i inwestor. Mnóstwo przykładów historii zahaczająych koło , must have dla początkujących inwestorów . Dobre radzenie sobie z pieniędzmi niekoniecznie dotyczy tego, co wiesz. Chodzi o to, jak się zachowujesz. A zachowania jest trudne do nauczenia, nawet naprawdę mądrym ludziom.2. $100M offers by Alex Hormozi


Głównym modelem biznesowym Alexa stało się otwieranie nowych siłowni , oraz prowadzenie szkoleń związanych z prowadzeniem w/w placówek . Tematyka książki poruszą różne aspekty prowadzenia biznesu począwszy od sprzedaży do skalowania działalności.
3. Critical Business skills for success by Great courses


Łącząc pięciu prestiżowych i renomowanych profesorów biznesu, każda 12-wykładowa część jest szczegółowym spojrzeniem na konkretną umiejętność: strategię, operacje, finanse i rachunkowość, zachowania organizacyjne i marketing. Zgłębiając każdą umiejętność, dowiesz się wszystkiego, od kluczowych terminów i metodologii po strategie poparte badaniami i studia przypadków obejmujące niektóre z najbardziej wpływowych firm na świecie.
4. The Economics by Great Courses


Jak widać jestem ogromnym fanem serii The great courses.

Ta książka to trzydzieści sześć wykładów które pomogą Ci przemyśleć i omówić kwestie gospodarcze, które mają wpływ na Ciebie i naród każdego dnia – stopy procentowe, bezrobocie, inwestycje osobiste, deficyty budżetowe, globalizacja i wiele innych – z większym poziomem wiedzy i wyrafinowania. Nie wymagają specjalnej ani zaawansowanej znajomości matematyki. Zamiast tego nauczysz się ekonomii dzięki intuicyjnym wyjaśnieniom i prostym angielskim zwrotom .


Pierwsze 18 wykładów profesora Taylora skupia się na „mikroekonomii” lub spojrzeniu na ekonomię „od dołu do góry”. Będziesz studiował zachowanie jednostek, gospodarstw domowych i firm; oraz jak wchodzą w interakcje na rynkach towarów, pracy oraz oszczędności i inwestycji. Tematyka mikroekonomii to: podaż i popyt na wolnym rynku, monopole i konkurencja regulowana oraz dobra publiczne.
5. Ray Dalio Principles


Książka od człowieka, który został nazwany „Stevem Jobsem inwestowania” .

W 1975 roku Ray Dalio założył firmę inwestycyjną Bridgewater Associates w swoim dwupokojowym mieszkaniu w Nowym Jorku. Czterdzieści lat później Bridgewater zarobił dla swoich klientów więcej pieniędzy niż jakikolwiek inny fundusz hedgingowy w historii i według magazynu Fortune wyrósł na piątą najważniejszą prywatną firmę w Stanach Zjednoczonych. Sam Dalio znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie magazynu Time. Warto przeczytać z czystej ciekawości względem systemów myślowych jednego z najbogatszych ludzi na świecie .

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page