top of page

Książki dla podróżujących / podróżników

Zaktualizowano: 11 lip 2020

  1. Rolf Potts - Vagabdoning

Niesamowicie wciągająca książka która w prosty sposób porusza temat długoterminowych podróży . Jak przygotować się do wypraw , o czym pamiętać , oraz jak to możliwe by przeciętny Kowalski mógł pozwolić sobie na podróże które często błednie postrzegamy jako luksus zarezerwowany jedynie dla najbogatszych. Książka urzekająca swoją prostotą i skromnym podejściem do tematu podróżowania. Mój wielokrotny partner w formie audiobooku przy zwiedzaniu Europy solo z kamerą.2. Tim Ferris - 4 Hour Work Week


Książka wzbudzająca wiele skrajnych emocji. W moim przypadku dała wiele do myślenia i zdecydowanie wpłyneła na tory mojego życia . To pierwsza pozycja która sprawiła iż poważnie zacząłem zastanawiać się jak przenieść swoje profesjonalne życie online , tak by móc jak najwiecej czasu spędzić w podróży . Książka która posiada swoich przeciwników i zwolenników , ale w dzisiejszych czasach wiele porad może pozwolić wydłużyć w przyszłość home office dla wielu profesjonalistów.3. Paulo Coelho - The AlchemistNaszpikowana pozytywną energi książka która jest metaforą opisującą nasze życie . Książki Coelho miały ogromny wpływ na moje nastawienie do życia , zawsze odkładając je po ukończeniu powracam ze zdwojoną siła i energią do realnego świata. "Alchemik otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy czasami zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym by stawić czoła wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna powieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza, jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki by dotrzeć do samego siebie. Alchemia Paula Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwu obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. "


4. Megan Hine - Mind of a Survivor

Autobiografia kobiety która odpowiada za bezpieczeństwo programów telewizyjnych jak Bear Grylls , Lone Survivor czy Running Wild . Niesamowita historia dziewczyna która od dziecka szukała przygód i wrażeń .

Kobieta która miała wpływ na nasze wyobraźnie . Jak przetrwać ciężkie czasy ? Jak zachować się w kryzysowych sytuacjach ? Wile historii podróżników o których media nie wspominają ze względu na ich tragiczne zakończenie. Opowieści Megan zaintrygują wszystkich pasjonatów podróżowania , szcególnie kobiety które obawiają się podróżowa samotnie. 5. Alastair Humphreys - Micro AdventuresW Czasach pandemi ta książka może odświeżyc twoje spojrzenie na podróże . Praktyczny poradnik dla Ciebie twoich przyjaciół i rodziny .

Czym jest mikroprzygoda ? Czymś co znajduje się blisko domu , jest krótka i nie pochłania wielkiego budżetu . - 100 procent satysfakcji. Microadventure opowiada o tym jak przeżywać wielkie przygody nie oddalając się zbyt daleko od naszego miejsca zamieszkania . Rzuca nowe światło na nasze codzienne życie i małe podróże.


19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page