top of page

5 sposób na przyjemną naukę angielskiego i nie tylko


1. Muzyka


To moja pasja do muzyki spowdowała iż zacząłem zgłębiać język angielski . Słuchanie bez zrozumienia moich ulubionych twórców wydawało mi się strasznie nie na miejscu . Muzyka była motywatorem do nauki angielskiego w czasach szkołī podstawowej i gimnazjum .

Chciałem dowiedzieć się o co chodzi temu Cobainowi , dlaczego i o czym tak pełen gniewu , krzyczy w piosenkach Nirvany . Pragnąłem poznać historie o których opowiadał Coby Shadix z Papa Roach . Kiedy usłyszalem Above the Clouds Gangstarra wiedziałem iż muszę zrozumieć każde słowo padające z ust Guru . To muzyka Maxa Korzha sprawiła iż uczę się jezyka rosyjskiego a moje plany na ten rok obejmują podróż przez wschodni europę oraz bałkany .


2. DziennikZachęcam wszystkich swoich klientów do prowadzenia chociażby 5 minute journal w jezyku angielskim.

Prowadzenie dziennika w jezyku obcym w pewnym momencie stało się dla mnie na tyle naturalne iż w tej chwili musze sobie przypominać by pisać w j polskim , kiedy wymaga tego sytuacja . Język potrafi zmienić nasz sposób myślenia oraz postrzegania rzeczywistości . Uruchamia zupełnie inne częsci naszej pamieci.3. KsiązkiPierwszą książką jaką przeczyatałem w całości w języku angielskim był Harry Potter i Zakon Fenixa . Jako 14 latek trafilem do UK , kiedy w każdej księgarni na półkach brylowała czerwona okładka ksiązki która właśnie miała swoją premierę. Była to okazja by poznać treść przed polskimi czytelnikami. Przyznam szczerze bez bicia iż połowy książki nie rozumiałem, ale wtedy dowiedziałem się jak istotny jest kontekst i domyślanie się treści, oraz jak nieporównywalnie wiele wiecej uczymy się z książek zamiast filmów . Kontekst jest królem jeżeli chodzi o naukę języków obcych . Pobudza wyobraźnię , ciekawość i chęć poznawania .4. AudiobookiAudiobooki są ze mną od wielu lat . W momencie kiedy poznałem audible.co.uk ta aplikacja nie opuscila mojego telefonu a liczba tytułów przesłuchanych w aplikacji jest w tej chwili 3 cyfrowa. Nie licząc książek przesłuchanych poza appką.

To audiobooki jak " 4 hour work week" , czy " Vagabonding " , zmieniły mój pogląd na mozliwość pracy zdalnej . Wiedziałem iż tędy droga , to dzięki takim ksiązkom dzisiaj mam mozliwość pracy zdalnej i " selekcji" klientów dzięki którym moja praca jest zdecydowanie przyjemniejsza . To audiobooki nadal testują i poprawiają moją umiejętność posługiwania się j angielskim oraz stale poszerzają moje słownictwo i światopogląd. To dzięki nim mogę jednoczesnie biegać, cwiczyc i poglebiac swoja wiedze , rozwijając ciało i umysł w tym samym czasie.


5.PodcastyPodcasty to mój netflix. Słuchanie podcastów jak Joe Rogan ( który notabene sprzedał licencje na swoj show do spotify za 100mln Dollarów ) , czy też art of charm , pozwalało mi mi przetrwać ciężkie i w prost ubogie czasy w Londynie , kiedy o 4 rano ruszałem na trening . Tylko dzieki temu moglem cwiczyc swoje pasje jak sport i muzyka zanim ciężka praca za minimalną krajową kompletnie wyciagaly ze mnie ducha walki . To dzięki podcastom usłyszalem o wielu autorach którzy wpłyneli na tory mojego życia . Połączenie nieformalnego języka oraz niesamowitych osbowosci , psrawia iż odczuwam jakbym słuchał rozmowy moich dobrych znajomych .
A wy jakie macie ulubione metody doskonalenia j. angielskiego ?


174 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page