top of page

Jak napisać idealne CV, branża IT part 1 ATS

Cześć Aby rozpocząć pracę nad naszym idealnym CV musimy odpowiedzieć sobie na te pytania:

 • czym jest ATS ?

 • jak wykorzystać wiedzę o ATS w pisaniu CV ?

 1. 1. Czym jest ATS ?

Jedną z podstawowych funkcji systemów ATS jest przeglądanie życiorysów i podań o pracę. System wykorzystuje algorytmy i dopasowywanie słów kluczowych, aby szybko sortować dużą liczbę życiorysów i identyfikować te, które najlepiej pasują do wymagań ogłoszenia o pracę. Dzięki temu menedżerowie ds. rekrutacji mogą szybko i skutecznie zawęzić pulę kandydatów do łatwiejszej do zarządzania liczby.


Kolejną ważną cechą systemów ATS jest możliwość planowania i śledzenia wywiadów. System umożliwia kierownikom ds. rekrutacji łatwe planowanie rozmów z kandydatami, wysyłanie przypomnień i potwierdzeń oraz śledzenie, którzy kandydaci byli przesłuchiwani i przez kogo.Znając funkcje w/w systemu , mamy świadomość jak wiele dużych firm jest zmuszona wręcz do używania go .


Systemy ATS zapewniają również scentralizowaną lokalizację do przechowywania informacji o kandydatach, takich jak życiorysy, listy motywacyjne i notatki z rozmów kwalifikacyjnych. Dzięki temu menedżerowie ds. rekrutacji mogą w dowolnym momencie łatwo uzyskiwać dostęp do informacji o kandydacie i je przeglądać, a także udostępniać te informacje innym członkom zespołu rekrutacyjnego.2. Jak wykorzystać wiedzę o ATS aplikując o pracę .
 • Użyj prostego, przejrzystego formatu: Unikaj wymyślnego formatowania lub grafiki, ponieważ mogą one zmylić systemy ATS. Trzymaj się prostego, przejrzystego układu z wyraźnymi nagłówkami i dużą ilością białej przestrzeni.

 • Użyj słów kluczowych: Wiele systemów ATS używa słów kluczowych do sortowania życiorysów. Upewnij się, że w swoim CV umieściłeś odpowiednie słowa kluczowe z oferty pracy, takie jak określone umiejętności lub kwalifikacje.

 • Unikaj znaków specjalnych i symboli: Mogą one również zmylić systemy ATS i spowodować odrzucenie Twojego CV.

 • Użyj formatu zwykłego tekstu: systemy ATS często mają problemy z odczytaniem życiorysów w formacie PDF lub innych formatach innych niż zwykły tekst. Zapisz swoje CV jako zwykły plik tekstowy lub dokument Word.

 • Dostosuj swoje CV do stanowiska: Pamiętaj, aby dostosować swoje CV do każdej pracy, o którą się ubiegasz. Użyj tych samych słów kluczowych i wyrażeń z oferty pracy i podkreśl odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje.

 • Dołącz podsumowanie lub cel: Pomoże to systemowi ATS szybko zrozumieć charakter Twojego CV.

 • Zachowaj zwięzłość CV: systemy ATS często mają limit znaków, więc ogranicz CV do dwóch stron lub mniej.

 • Przetestuj swoje CV przed złożeniem wniosku: niektóre systemy ATS są bardziej zaawansowane niż inne, więc dobrze jest przetestować swoje CV, aby upewnić się, że jest kompatybilne. Możesz to zrobić, przesyłając swoje CV do bezpłatnej usługi testowania ATS online.Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami pomoże zwiększyć szanse na to, że Twoje CV przejdzie przez wstępną weryfikację i trafi przed kierownika ds. rekrutacji.


w kolejnej części omówimy dokładnie co powinno się znaleźć w twoim idealnym CV oraz w jaki sposób najlepiej zaprezentować twoje umiejętności .


Powodzenia !

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare

Mit 0 von 5 Sternen bewertet.
Noch keine Ratings

Rating hinzufügen
bottom of page