top of page

Jak sprawdzić swój poziom języka angielskiego ?

Hey !Szukasz testu, który zmierzy Twoją znajomość języka angielskiego?


Dostępnych jest wiele opcji, z których każda ma swoje mocne i słabe strony.

W tym poście przyjrzymy się niektórym z najlepszych testów z języka angielskiego i pomożemy Ci określić, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.


  • 1. TOEFL (Test of English as a Foreign Language)


TOEFL jest jednym z najbardziej uznanych testów na świecie. Jest przeznaczony do pomiaru znajomości języka angielskiego osób, dla których język angielski jest językiem obcym, a którzy planują studiować w kraju anglojęzycznym. Test obejmuje cztery obszary: czytanie, słuchanie, mówienie i pisanie. TOEFL jest akceptowany przez ponad 10 000 uniwersytetów i instytucji na całym świecie, co czyni go doskonałą opcją dla tych, którzy chcą studiować za granicą.  • 2. IELTS (International English Language Testing System)

IELTS to kolejny popularny test z języka angielskiego, który jest akceptowany przez uniwersytety i organizacje na całym świecie. Ma on na celu ocenę umiejętności językowych osób, dla których język obcy nie jest językiem ojczystym, i jest podzielony na cztery sekcje: czytanie, słuchanie, pisanie i mówienie. IELTS jest również powszechnie używany do celów imigracyjnych i wizowych, a także do rejestracji zawodowej.


  • 3. PTE (Pearson Test of English)

PTE to komputerowy test sprawdzający znajomość języka angielskiego przez osoby, dla których język ten nie jest językiem ojczystym. Jest on podzielony na cztery sekcje: mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie. PTE jest uznawane przez uniwersytety, uczelnie i organizacje w wielu krajach anglojęzycznych i jest również wykorzystywane do celów wizowych i imigracyjnych.  • 4. TOEIC (Test of English for International Communication)

TOEIC jest przeznaczony dla tych których język obcy nie jest językiem ojczystym w kontekście biznesowym lub zawodowym.


Test obejmuje słuchanie i czytanie ze zrozumieniem i jest podzielony na dwie części: TOEIC Listening & Reading Test oraz TOEIC Speaking & Writing Test. TOEIC jest akceptowany przez wiele firm i organizacji na całym świecie, co czyni go doskonałą opcją dla tych, którzy chcą poprawić swoją znajomość języka angielskiego w pracy.Podsumowując, najlepszy dla Ciebie test z języka angielskiego będzie zależał od Twoich konkretnych potrzeb i celów. Jeśli planujesz studiować za granicą, TOEFL lub IELTS mogą być najlepszą opcją. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim w pracy, TOEIC lub PTE mogą być lepszym wyborem. Niezależnie od Twoich celów ważne jest, aby zapoznać się z różnymi testami i wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.


W kolejnym poście przedstawię kilka fajnych darmowych opcji dla osób które nie potrzebują oficjalnego potwierdzenia swoich umiejętności.


Powodzenia .

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page