top of page

Slang , Fenomen Hot 16 a język
Ostatnie wydarzenia pokazują jak niegdyś nurty nazywane subkulturami  stają się  częscia ogólno światowej kultury . Cała polska łącznie z Przydentem na czele uczestniczy w internetowym fenomenie  zwanym hot 16. Jest to chyba pierwszy tak masowy event  w Naszym kaju który pokazuje jak kultura i slang  które kiedyś były uważane za margines społeczny , przeradzają się w główny nurt który ma wpływ na nasze codzienne życie a przedewszystkim na nasz język . Hip hop  to juz nie tylko ulica która jest najoczywistszą konotacją do słowa slang , to nieporównywalnie najczęściej słuchany gatunek muzyczny na świecie  . Jeżeli używasz  słów jak Siema , heja  , czy Pozdro , jesteś częścią społeczenstwa ktora posługuje się slangiem. 
Slang to nic innego jak  lokalne substytuty słów uważanych za powszechne. 

To  współczesny dialekt , coś co nadaje smak lokalnym miejscom . 


Statystyki pokazują iż prawie codziennie umiera kolejny język . Slang pełni rolę rozwoju naszego ówczesnego języka czy tego chcemy czy nie  . Słowa które kiedyś wydawały się dziwne , lub wulgarne , na stałe weszły do naszego życia . 


Slang nie oznacza eliminacji pięknego języka ojczystego , wręcz przeciwnie moim zdaniem potrafi go wzbogacić .


Jeśli nie masz filmowych planów na weekend w poprzednim poście polecam 5 ultra brytyjskich filmów posługującym się slangiem .

Jestem ciekaw waszych opinii o całej tej sytuacji i jej wpływie na naszą popkulturę i język .

Jeżeli chcesz dowiedzieć sie więcej przejdź do mojej lekcji o brytyjskim slangu pod tym linkiem : https://www.flowstate.pl/lekcje

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page