top of page

Nauka angielskiego przez filmy i seriale 🍿

Zaktualizowano: 30 lip 2023

🎬🍿 Czy nauka angielskiego przez oglądanie filmów i seriali to dobry pomysł? 🎬🍿


Rozważmy kilka argumentów za i przeciw📚:


✅ Za: 1. 🗣️ Naturalna Mowa Potoczna: Oglądanie seriali i filmów pozwala na usłyszenie autentycznego języka używanego w codziennych sytuacjach, co pomaga w opanowaniu mowy potocznej i zwrotów idiomatycznych, które nie są zazwyczaj zawarte w podręcznikach.

2. 🎥 Zrozumienie Kontekstu: Filmy i seriale dostarczają kontekstu wizualnego, co ułatwia zrozumienie dialogów i akcji. Dzięki temu uczący się mają szansę na poznanie kultury i tradycji krajów, w których odbywa się akcja produkcji. Pod tym względem przodują filmy animowane kierowane do najmłodszych odbiorców.

3. 💪 Motywacja i Angażowanie: Oglądanie interesujących i wciągających produkcji w oryginalnym języku angażuje emocjonalnie, co zwiększa motywację do nauki i utrzymuje zainteresowanie nauką języka.

4. 🌍 Wariacja w Akcentach i Słownictwie: Seriale i filmy oferują różnorodność akcentów i dialektów, dzięki czemu uczący się mają możliwość przyzwyczajenia się do różnych sposobów mówienia.

5. 👂 Rozwijanie Umiejętności Słuchania: Regularne słuchanie dialogów w oryginalnym języku angażuje umiejętność słuchania, co wpływa na poprawę rozumienia ze słuchu.

Przeciw:


1. 🏃 Szybkie Tempo Mowy: W niektórych produkcjach mowa może być bardzo szybka i trudna do zrozumienia dla początkujących uczących się, co może powodować frustrację.

2. 📋 Brak Naukowej Struktury: Seriale i filmy nie zawsze przestrzegają konwencjonalnej struktury edukacyjnej, co może utrudnić systematyczne opanowanie gramatyki i struktury języka.

3. 🚫 Brak Kontroli Nad Materiałem: W przeciwieństwie do tradycyjnych lekcji, gdzie nauczyciel ma kontrolę nad materiałem, filmy i seriale oferują mniej strukturyzowany sposób nauki, co może być problematyczne dla niektórych uczących się.

4. 🙅 Brak Interakcji: Nauka przez seriale i filmy może być bardziej pasywna, co oznacza mniejsze zaangażowanie w aktywne ćwiczenie języka w dialogach i interakcjach z innymi uczestnikami.

5. 📔 Brak Wyważonej Edukacji: Oglądanie samych filmów i seriali może nie zapewnić kompleksowego wykształcenia językowego, co oznacza, że ​​inne elementy nauki, takie jak pisanie, gramatyka i ćwiczenia praktyczne, mogą być pominięte.


🌟 Podsumowując: Nauka angielskiego przez seriale i filmy może być cennym uzupełnieniem tradycyjnych metod edukacyjnych, jednak nie powinna stanowić jedynego źródła nauki. Korzystanie z tego sposobu nauki wymaga odpowiedniego dostosowania poziomu zaawansowania i zrozumienia, aby uczący mógł czerpać maksymalne korzyści z tego doświadczenia.


🌟 Kombinacja różnych metod nauki może skutecznie pomóc w poprawie umiejętności językowych uczących się. Dlatego warto wykorzystać oglądanie seriali i filmów jako wzbogacającą praktykę w formie rozrywki , jednocześnie kontynuując naukę zróżnicowanymi technikami edukacyjnymi. 🌟🗣️📺
11 wyświetleń0 komentarzy

Commenti

Valutazione 0 stelle su 5.
Non ci sono ancora valutazioni

Aggiungi una valutazione
bottom of page